PL
logo +48 600 58 99 79
Domowy nabiał jest lepszy
logo

Wszystkie Zakwaski VIVOKultury starterowe do
domowego jogurtu, kefiru, śmietany i kwasu

 • JOGURT VIVO

  Jogurt, którzy przygotujemy z użyciem tej Zakwaski to najbardziej klasyczny jogurt o wspaniałym smaku świeżo ukwaszonego mleka. Zakwaska polecana na początek przygody z produkcją jogurtu domowego.

  Cena: 9 PLN /fiolka

  Kup teraz Gdzie kupić?
 • BIFIVIT

  Zawiera bifidobakterie (kultury obecne w mleku kobiety karmiącej) oraz bakterie pałeczek kwasu mlekowego i propionowego. Jogurt uzyskany z Bifivitu ma delikatny, lekko kwaśny smak i kremową konsystencję.

  Cena: 9 PLN /fiolka

  Kup teraz Gdzie kupić?
 • KEFIR

  Kefir to znany od wieków słowiański napój. Zakwaska Kefir zawiera mikroflorę ziarna kefiru składającą się z różnych gatunków i szczepów bakterii. Uzyskany kefir, jeśli spożywanmy go np. z otrębami sprawia, że głód znika na długi czas.

  Cena: 8 PLN /fiolka

  Kup teraz Gdzie kupić?
 • ŚMIETANA

  Dzięki tej Zakwasce możemy ukwasić śmietanę kulturami bakteryjnymi o właściwościach symbiotycznych. Domowa śmietana jest smaczna, nie zawiera zbędnych dodatków, tłuszczów roślinnych i nie jest poddawana obróbce termicznej.

  Cena: 7 PLN /fiolka

  Kup teraz Gdzie kupić?
 • TWARÓG

  Korzystając z tej Zakwaski możemy wyprodukować smaczny, domowy twaróg o określonej przez nas zawartości tłuszczu. Bakteryjny zakwas do sera składa się z kombinacji homofermentacyjnych oraz heterofermentujących paciorkowców mlekowych.

  Cena: 9 PLN /fiolka

  Kup teraz Gdzie kupić?
 • SIMBILAKT

  Zawiera specjalnie dobraną mieszankę szczepów o symbiotycznych właściwościach. Kultury te wraz z kwasem mlekowym wytwarzanym w trakcie ukwaszania mleka, niekorzystnie wpływają na patogenne bakterie i grzyby.

  Cena: 9 PLN /fiolka

  Kup teraz Gdzie kupić?
 • SIMBILAKT z laktulozą

  Simbilakt posiada też wersję z dodatkiem laktulozy (500 mg), substancji sprzyjającej rozwojowi bakterii przeciwdziałających zaparciom.

  Cena: 9.00 PLN /fiolka

  Kup teraz Gdzie kupić?
 • ACIDOLAKT

  Z tej Zakwaski uzyskamy mleko acidofilne, czyli jogurt z zawartością szczepu Lactobacillus acidophilus. Kultury te dobrze aklimatyzują się w jelitach. Szczep ten jest częstym składnikiem produktów osłonowych podczas antybiotykoterapii.

  Cena: 9 PLN /fiolka

  Kup teraz Gdzie kupić?
 • VITALAKT

  Opracowany z myślą o aktywnej młodzieży i osobach uprawiających sport. Vitalakt zawiera szeroki skład kultur bakterii, których metabolitami są aminokwasy takie jak tryptofan czy cystyna.

  Cena: 9 PLN /fiolka

  Kup teraz Gdzie kupić?
 • KWAS

  Zakwaska Kwas w odróżnieniu od innych produktów serii nie służy do ukwaszenia mleka. Możemy z niej wyprodukować na bazie wody tradycyjny i znany w naszym regionie, lekko fermentowany napój - kwas.

  Cena: 8 PLN /fiolka

  Kup teraz Gdzie kupić?
 • FIT&SLIM

  Wyróżniającym się składnikiem tej Zakwaski do jogurtu jest szczep Lactobacillus gasseri, który zyskał rozpoznawalność jako tzw. "probiotyk fitness"...

  Cena: 10 PLN /fiolka

  Kup teraz Gdzie kupić?
 • IMU-JOGURT

  Zakwaska Imu-Jogurt to starter do domowego przygotowania jogurtu zawierający probiotyczne szczepy kultur bakterii m.in. przebadane klinicznie Bifidobacterium Lactis Bl-04™ oraz Lactobacillus acidophilus NCFM. Polecana przy częstych...

  Cena: 9 PLN /fiolka

  Kup teraz Gdzie kupić?
×
 

Zakwaski VIVO to startery z pożytecznymi kulturami bakterii do przygotowywania w warunkach domowych jogurtu, kefiru, twarogu, śmietany lub kwasu. Zakwaski wyróżniają się unikalnym składem kultur bakterii, a przygotowane z nich produkty nie zawierają żadnych zbędnych dodatków, takich jak mleko w proszku, stabilizatory, konserwanty, barwniki czy zagęstniki, obecne w niektórych gotowych produktach. Zakwaski nie zawierają glutenu, a zawarte w nich bakterie nie są modyfikowane genetycznie. Produkty posiadają znaki jakoś ISO

Przygotowanie domowego jogurt jest bardzo proste i nie będzie wymagalo więcej niż 5 - 10 minut osobistego zaangażowania. A wynik będzie cieszył każdego członka rodziny - zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Zakwaski dzięki zawartość żywych kultur bakterii wspierają mikroflorę jelitową, tak ważna dla odporności organizmu. Kultury te wraz z kwasem mlekowym wytwarzanym w trakcie ukwaszania mleka, przy codziennym spożyciu niekorzystnie wpływają na bakterie i grzyby chorobotwórcze.

Przygotowanie domowego jogurtu jest bardzo proste. Jeśli mamy jogurtownicę, wystarczy dodać Zakwaskę do mleka pasteryzowanego i ukwaszać w jogurtownicy przez ok. 8 godzin.


Nie masz jogurtownicy? To nie ma znaczenia. Zagotuj mleko (pasteryzowane lub "prosto od krowy"), ostudź do temperatury od +37 do +40 stopni, a następnie dodaj Zakwaskę. Aby mleko nie ostygło podczas ukwaszania, naczynie owiń w koc lub duży ręcznikiem i pozostawić na ok. 8 godzin w ciepłym miejscu bez przeciągów. Możesz użyć zwykłego garnka, słoik z pokrywką, albo termosu (nie aluminiowego).

Szczegółowe instrukcje dotyczące przygotowania,
patrz dział "przygotowanie".